ANASAYFA > Bölüm

PEDİATRİ (ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI)

Tüm Dallarda Topluma Hizmet

Hastanemizde, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları tıbbi bölümü çocuk hastalıkları konusunda hizmet vermektedir. 0 ile 18 yaş aralığındaki çocuklara özel hazırlanmış poliklinik, yataklı bölüm ve yenidoğan yoğun bakım ünitesiyle tedavi süreci yürütülmektedir. Tüm çocuk hastalıkları, uzman doktorlarımız tarafından tedavi edilmektedir.


Çocuk Sağlığı

Çocuk sağlığı ve hastalıkları tıbbi birimi, yeni doğandan ergenlik sürecine kadar ki tüm hastalıkların tanısı, takibi ve tedavisini gerçekleştirir. 0-18 yaş aralığındaki çocukların doğuştan gelen hastalıkları, doğum sonrası düzenli tedavi gerektiren hastalıkları, aşı takipleri, zihinsel, fiziksel ve motor gelişimi gibi süreçler, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olan hekimlerimiz tarafından incelenir ve gerektiğinde tedavisi yapılmaktadır. Bu kapsamda her türlü boy, kilo, sağlıklı beslenme ve bunun gibi çocuk gelişimini etkileyecek süreçler uzman pediatri hekimlerimizce izlenir. 

Öte yandan her muayenede çocukların gündelik yaşamsal becerileri, kendilerini ifade edebilme yeteneği ve anlayabilme seviyeleri, nörolojik ve psikolojik ilerlemeleri gibi çok sayıda süreç gözlemlenir ve sorun görülürse ilgili bölümlere refere edilir.

Hastanelerimizde bebeklerin fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimi değerlendirilir. Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü önerileri göz önüne alınarak aşı takipleri yapılır.Çocuk Hastalıkları Polikliniği

Hastanemizde  doktorlarımız, sağlıklı çocuk gelişimi takibini ve bu süreçte gelişen çocukluk çağı hastalıklarına tanı koyup tedavilerini yaparlar.  Yenidoğandan 18 yaşa kadarki çocukların aşılarının takiplerini gerçekleştirirler. Çocukluk çağında gerçekleşebilecek akut ve kronik hastalıkların takip ve tedavileri hem ayaktan hem de yatarak uzman çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümü doktorları tarafından gerçekleştirilir. Astım, bronşit, anemi, idrar yolu enfeksiyonu gibi tüm hastalıklar, titizlikle tedavi edilir. Haftaiçi 5 gün gece 23.00'a kadar, cumartesi günleri gece 21.00 a kadar hizmet veren  çocuk Polikliniği hastalarımıza tanı ve tedavi hizmeti sunar. Öte yandan çocuklarda kalça, kranial, batın USG çekimleri de hastanemiz bünyesinde gerçekleştirilir. Hastanemiz bünyesinde doğan tüm bebeklere taburcu olmadan işitme testi yapılmaktadır.


Hastanemizde poliklinik hizmetlerinde randevu saatlerine uyulmaktadır. Randevulu hasta önceliklidir. 

Bekleyen annelerin emzirebilmesi için yeterli genişlikte ve donanımda bir emzirme odamız bulunmaktadır. 

Hastanemize başvuran her hasta ekibimizden kendi doktorunu seçebilmektedir.

Web Sitemiz Çerez Kullanıyor

Tanımlama bilgilerini; sitemizin doğru şekilde çalışmasını sağlamak, içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve site trafiğimizi analiz etmek için kullanıyoruz. Aynı zamanda site kullanımınızla ilgili bilgileri; sosyal medya, reklamcılık ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz
E-RANDEVU
E-SONUÇ

Genesis'te

Rakamlarla Genesis

0

0

m 2 Alan

0

Yatak

0

Branş

0

Erişkin Yoğun Bakım

0

Yeni Doğan Y.Bakım

© Genesis Hospital Tüm Hakları Saklıdır. | JIJI CREATIVE - Son güncelleme tarihi : 16/07/2024