ANASAYFA > Bölüm

Nöroloji

Tüm Dallarda Topluma Hizmet

Nöroloji, beyin, omurilik, omurilikten çıkan sinirler ve kaslardan kaynaklanan hastalıkların teşhis ve tedavisiyle ilgilenmektedir. Nörolojik hastalıklar sinir sisteminin çok çeşitli ve farklı bölümlerini etkileyebilmektedir. Bu sebeple sinir sisteminin hastalığı sonucunda bozulan vücudun diğer organlarının hastalıkları da nöroloji bölümünün alanına girmektedir. Nöroloji, nöroşirurji, fizik tedavi ve rehabilitasyon, radyoloji, kardiyoloji, dahiliye, kalp-damar cerrahisi gibi pek çok farklı tıp alanıyla multidisipliner bir çalışma sistemi içerisindedir.

Özel Genesis Hospital  Nöroloji birimimizde; tanı ve kısa süreli tedavi hizmetlerinin yanı sıra ilgili tıp alanlarıyla koordineli ilerleyerek kronik nörolojik hastalıkların uzun süreli tedavi ve takibi de gerçekleştirilmektedir. Nörolojik hastalıklarda hızlı tetkik ve teşhis çok büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle kliniğimiz tetkik ve tedaviyi en hızlı biçimde sonuçlandırmayı sağlayacak uzman hekim kadrosu ve ileri teknolojik cihazlar ile hizmet vermektedir.

Hastanemiz Nöroloji Birimimizde Tedavisi Yapılan Hastalıklar ve Uygulamalar Şu Şekildedir; Beyin damar anevrizmaları
Beyin kanamaları
Baş – yüz ağrısı sendromları ve migren
Baş dönmesi ve denge bozukluğu sendromları
Periferik sinir hastalıkları
Epilepsi (Sara) ve epileptik sendromlar
Kas hastalıkları
Alzheimer hastalığı ve diğer demans (bunama) sendromları
Parkinson hastalığı ve diğer hareket bozuklukları
Uyku bozuklukları
Beyin ve omurilik tümörleri ve iltihaplanmaları
Elektronöromyografi (EMG)
Elektroensefalografi (EEG)

Web Sitemiz Çerez Kullanıyor

Tanımlama bilgilerini; sitemizin doğru şekilde çalışmasını sağlamak, içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve site trafiğimizi analiz etmek için kullanıyoruz. Aynı zamanda site kullanımınızla ilgili bilgileri; sosyal medya, reklamcılık ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz
E-RANDEVU
E-SONUÇ

Genesis'te

Rakamlarla Genesis

0

0

m 2 Alan

0

Yatak

0

Branş

0

Erişkin Yoğun Bakım

0

Yeni Doğan Y.Bakım

© Genesis Hospital Tüm Hakları Saklıdır. | JIJI CREATIVE - Son güncelleme tarihi : 16/07/2024