ANASAYFA > Bölüm

KARDİYOLOJİ

Tüm Dallarda Topluma Hizmet

Özel Genesis  Hospital Kardiyoloji Kliniği, kalp sağlığını korumaya, kalp rahatsızlıklarının tanı ve tedavilerinde  güncel bilimsel veriler ışığında tedavi süreçlerini düzenlemektedir.

Ritim ve tansiyon holteri nedir? Ritim Holteri çarpıntı, ritim bozuklukları, yaşanan kalp krizi sonrasında ölümcül ritim bozukluğu riskinin varlığının tanısının koyabilmesine yarar. Tansiyon Holter ise, kan basıncını ölçerek kaydetmeye yarayan, 24, 48 veya 72 saat boyunca ve belirli aralıklarla takip edilen cihazdır.

Ekokardiyografi nedir? Transdüser göğüs duvarının değişik yerlerine uygulanarak, kalbin duvarları ve kapakları değişik pozisyonlarda kalbin ses dalgaları yolu ile (ultrason) iç yapısının ve işlevlerinin incelenmesini sağlayan bir alettir. 

Efor testi nedir? Kalp damar hastalıklarının teşhisi ve tedavinin takibi, kalbin ve kan damarlarının fiziksel efora nasıl tepki verdiğini değerlendirmek için kullanılan işlemdir.

Kardiyoloji Kliniğinde tanı ve tedavisi yapılan hastalıklar;

Miyokard enfarktüsü (Kalp Krizi)

Koroner damar tıkanıkları

Kalp Yetmezliği

Kalp Ritim ve İleti Bozuklukları

Kalp Kapak Hastalıkları

Periferik Damar Hastalıkları

Hipertansiyon

Hiperkolesterolemi

Hastalık Risk ve Taraması

Web Sitemiz Çerez Kullanıyor

Tanımlama bilgilerini; sitemizin doğru şekilde çalışmasını sağlamak, içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve site trafiğimizi analiz etmek için kullanıyoruz. Aynı zamanda site kullanımınızla ilgili bilgileri; sosyal medya, reklamcılık ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz
E-RANDEVU
E-SONUÇ

Genesis'te

Rakamlarla Genesis

0

0

m 2 Alan

0

Yatak

0

Branş

0

Erişkin Yoğun Bakım

0

Yeni Doğan Y.Bakım

© Genesis Hospital Tüm Hakları Saklıdır. | JIJI CREATIVE - Son güncelleme tarihi : 16/07/2024