BT Medical - шаблон joomla Скрипты
 
Seyrantepe Bulv. No:18 Kayapınar | Diyarbakır
444 38 23
WhatsApp Randevu Hattı=0549 445 21 23
WhatsApp Şikayet Hattı=0507 023 83 22
  TR EN
Tıbbi Bölümlerimiz (2)

Bilgi ve Randevu : 444 38 23

Hastane bünyemizde bulunan Üroloji polikliniğimiz ve Kliniğimiz, modern ürolojinin tüm ameliyatları başarıyla yapılmakta olup, üroloji içerisinde (böbrek, idrar yolları, mesane ve prostat hastalıkları, kısırlık) tüm konularda hizmet verilmektedir. Bunun yanı sıra tanı amaçlı; Voiding,IVP,Çekimleri yapılmaktadır.

Ayrıca Cerrahi işlemlerde yapılan “ Fleksibl Üreterorenoskopi “ Kıvrılabilen çok ince bir teleskop vasıtasıyla, vücuda hiçbir delik açmadan, idrar kanalından üreter ve böbrek içine girilmesi ve buradaki taş ya da tümörün lazer yoluyla kırılması ya da alınmasını içermektedir Plazma kinetik yöntemi ile yapılan operasyonlarda bireyin vücuduna ameliyat için kesi açılmasına gerek yoktur. Plazma kinetik ile operasyonda prostatın yer aldığı bölgeye penisten ulaşılır.

İdrar deliğinden girilen metalik bir boru ve onun içerisinden geçen aparatlar yardımıyla ameliyat bölgesine gidilir. Ameliyatı hekimin ve dilerse hastanın izleyebilmesi için de içeri bir de kamera sokulur. Prostatın kesilerek alınması için güç kaynağına ihtiyaç duyulur. Belirlenen güç kaynağının yardımı ile prostatın kesilme işlemi yapılır. Prostat bütün olarak olduğu yerden çıkarılmaz. Parçalar halinde kesilerek dışarı alınır. Daha sonra kanama kontrolü yapılır ve bir idrar sondası takılır. Hastalar genellikle bir gün hastanede yatarlar ve 3 gün sonra sonda çekimi için polikliniğe gelirler.